Inovativní systém využití virtuální reality a simulovaných modelových případů bezpečnostního charakteru usnadňující výcvik a reakci příslušníků policie v rizikových situacích - VK01020196

Projekt je zaměřen na vytvoření strukturovaného systému v oblasti výcviku a reakcí v rizikových situacích zasahujících příslušníků PČR za využití virtuální reality a bude rozdělen do 2 základních modulů, které budou simulovat reálné situace v činnosti příslušníků PČR.

Doba řešení: 1/2023 - 12/2025

Program: OPSEC – Otevřené výzvy v bezpečnostním výzkumu 2023-2029

Rozpočet projektu: 19.493 tis.

Hlavní řešitel: XR Institute s.r.o.

Partneři: České vysoké učení technické

Anotace: Projekt je zaměřen na vytvoření strukturovaného systému v oblasti výcviku a reakcí v rizikových situacích zasahujících příslušníků PČR za využití virtuální reality a bude rozdělen do 2 základních modulů, které budou simulovat reálné situace v činnosti příslušníků PČR: 1. trénink nácviku postupů vedoucí k zefektivnění průběhu služebních zákroků a kriminalistických postupů a 2. testování zvládnutí správného postupu chování ve vybraných bezpečnostních situacích. Systém bude současně schopen měřit a zaznamenávat fyziologické reakce příslušníků podstupující výcvik, např. tepová frekvence. Software současně umožní nasimulovat různé typy scénářů a variant události s ohledem na aktuální vývoj v kriminálním světě, charakter teroristických útoků a specifik konkrétních objektů, kde se zásah provádí.

mv.jpg